Historie

Z historie po současnost

Z historie stolního tenisu v Heřmanově Městci se nám podařilo vypátrat pouze pár střípků:

Oddíl byl ustanoven 20.12. 1970, zakládajícími členy byli Jan Ipser a Josef Linhart ( na fotce ).

První soutěží, která se hrála v sezóne 1971 – 72 byl okresní přebor. Soupiska družstva byla ve složení Linhart, Štěňha, Ipser, Hajzl, Losert, Beran, Pauliš, Repko, Chmelík, Němeček a Šorna.

Do roku 1990 se hrálo na dvou stolech na jevišti v sokolovně. Oddíl v té době také pravidelně pořádal krajský turnaj dospělých.

V letech 1990 až 1992 se oddíl přestěhoval do suterénu sokolovny, kde fungoval v nevyhovujících podmínkách – bylo zde málo místa a především nízký strop pro stolní tenis. V roce 1992 došlo k dalšímu stěhování oddílu do přízemí, tentokráte do přístavby školy. Ani zde bohužel nebyly vyhovující podmínky pro rozvoj oddílu, bylo zde sice již více místa a lepší prostředí, ale stále se jednalo o hernu s nízkým stropem.

V průběhu roku 1994 došlo k dalšímu přesunu do prostor velké chodby v 1. patře přístavby školy. Prostředí zde bylo slušné se spoustou místa, bohužel ale stále s nižším stropem.

Zlom nastal v roce 1999, kdy oddíl přesídlil již natrvalo do suterénu sportovní haly, kde našel výborné zázemí. V té době se jednalo o jednu z nejlepších heren v okrese, včetně stolně-tenisového zázemí a sprch. Až do dnešní doby se jedná o jednu z nejlepších heren stolního tenisu v Pardubickém kraji. V dalších letech oddíl trvale hrál v krajské a okresních soutěžích a z několika pokusů o trénink mládeže se podařilo vychovat několik mladších hráčů.

V roce 2015 došlo k rozhodnutí založit kroužek pro mládež a začít se věnovat v rámci možností mladým hráčům. V dalším roce byl již kladen větší důraz na trénink mládeže a výchovu mladých hráčů. Hráči A týmu sdělovali své zkušenosti mládežníkům a dbali na jejich herní přípravu. Tato péče pak vyústila v úspěchy v mládežnických kategoriích na krajské i celorepublikové úrovni.

V sezóně 2017-18 se podařilo oddílu poprvé v historii postoupit do nejvyšší krajské soutěže – divize mužů. Od této sezóny jsou již plně zařazováni mladí hráči do všech družstev soutěží dospělých.