O nás

Tréninky

V současné době tréninky probíhají 3x týdně na 6-ti hracích stolech.

Mládež trénuje pravidelně pod dohledem licencovaného trenéra a v rychlém rozvoji mládeži pravidelně pomáhají sparing partneři z řad A a B družstva dospělých. Pro mládež má oddíl k dispozici robota na stolní tenis, který je hodně platný především v tréninkových začátcích.

Stolní tenis je však komplexní sport, kde je především nutná koordinace pohybu a postřeh. Tréninky jsou proto již od nejmenších žáčků zaměřeny také na všestranný rozvoj a soutěživost formou zábavných her, závodů apod.

Mistrovská utkání a turnaje

Mistrovská utkání všech družstev dospělých i mládeže probíhají od podzimu do jara. Prakticky v každém týdnu některé z družstev hraje v domácím prostředí proti soupeřům z okresu či pardubického kraje.

Každoročně oddíl JISKRY ve spolupráci se SPOKULem pořádá oblíbený turnaj pro neregistrované hráče z města Heřmanův Městec a okolí. Pravidelně již pořádáme také vánoční oddílový turnaj jednotlivců „Na fóra“ a na závěr sezóny rovněž oblíbený turnaj v losovaných čtyřhrách.

Sportovní úspěchy

V historii oddílu stolního tenisu byly zaznamenány i úspěchy. Mezi ty největší patří postup do Divize mužů Pardubického kraje, který se povedl v sezóně 2017/18. Naši mladí hráči se pravidelně umisťují na medailových pozicích na krajských a především už i na celorepublikových turnajích a tři z nich patří aktuálně mezi nejlepších deset hráčů ve svém ročníku v celé ČR.

Za hlavní úspěch však považujeme koncepci výchovy mládeže. Není důležité, jakých úspěchů bylo dosaženo v soutěžích, a který z našich mladých hráčů na tento úspěch dosáhl, ale to, jak dostat děti od počítačů a mobilů ke sportu, dopřát jim mnoho nových zážitků a objevit nová přátelství.

V současné době je v našem oddílu 14 mladých hráčů od osmiletých po patnáctileté, kteří společně tvoří výbornou partu, která je budoucností oddílu a přinese ještě mnoho úspěchů Heřmanovu Městci.