Krajské přebory dospělých a mládeže

24. 1. 2022

V sobotu a neděli 22. a 23. 1. se ve sportovní hale v Heřmanově Městci poprvé v historii uskutečnily krajské přebory dospělých a mládeže ve stolním tenisu. Pořadatelem byl oddíl stolního tenisu TJ Jiskra za podpory města. O víkendu byly k vidění zajímavé a kvalitní zápasy.

Naši mladí hráči se rozhodně v dospělé konkurenci neztratili – v sobotu všichni mladí postoupili mezi 16 nejlepších hráčů kraje a Vojta Jirout a Honza Černík dokonce bojovali ve čtvrtfinále o medaile v dvouhře. Ve čtyřhře mužů jsme nasadili 4 dvojice a hned 3 z nich se umístily na stupních vítězů – titul nám sice utekl, ale druhé místo a dvě třetí místa jsou skvělým úspěchem.

V neděli v kategorii do 19-ti let jsme měli absolutně nejvyšší ambice. Toto se podařilo splnit – ve dvouhře jsme obsadili prvních pět míst – titul získal Dan Volhejn před Richardem Wagnerem. Ve čtyřhře zvítězili Vojta Jirout s Markem Wagnerem a ve smíšené čtyřhře zvítězil Dan Volhejn společně s Lucií Kylarovou z Lanškrouna.

Takto významná stolně-tenisová akce se naší hale uskutečnila poprvé v historii a dle rozhovorů s účastníky se jednalo o akci úspěšnou. Krajské přebory by nebylo možné uskutečnit bez podpory TJ Jiskra, SPOKULu a města Heřmanův Městec a místních sponzorů, kterým jako oddíl stolního tenisu děkujeme.

Za fotoreportáž z nedělního krajského přeboru mládeže děkujeme panu Romanu Nedbalovi.