Krajské přebory starších žáků Lanškroun

1. 3. 2020

V neděli 1. 3. jsme se zúčastnili Krajských přeborů pardubického kraje starších žáků. Z našeho oddílu startovali Dan Volhejn, Richard Wagner, Mark Wagner a Vojta Jirout.

Kluci, až na Vojtu, byli nasazeni jako jedničky svých skupin a všem se podařilo ve skupině zvítězit. Ve druhém stupni pak Vojta těsně prohrál 2:3 s domácím Oliverem Jančarem a obsadil 5. místo. V semifinále na sebe narazili Dan a Marky, který zvítězil 3:2. Finále bylo tedy Wagner – Wagner. Bratři svedli opět pětisetovou bitvu a zvítězil Marky 3:2 v pátém setu 18:16.

Do soutěží čtyřher nastoupili jako první nasazení bratři Wagnerové a v semifinále prohráli s dvojicí Jakub Svojanovský, Jakub Kaplan z TTC Ústí nad Orlicí 1:3. Ve finále je pomstili Dan Volhejn s Vojtou Jiroutem, kteří zvítězili 3:1.

V soutěžích smíšených čtyřher obsadil Mark Wagner s Agátou Kacafírkovou (TJ Sokol Chrudim) 5. místo. Dan Volhejn s Lucií Vostrovskou (TJ Sokol Chrudim) byli třetí. Ve finále na sebe narazili Richard Wagner s Pavlou Kovářovou (TJ Sokol Řeťová) proti dvojici Vojtěch Jirout a Markéta Najmanová (TJ Lanškroun). Po těžkém a vyrovnaném boji zvítězili Richard Wagner s Pavlou Kovářovou 3:2

Jednoznačně jsme se stali nejúspěšnějším oddílem se ziskem 3 zlatých, 2 stříbrných a 3 bronzových medailí.

Všem našim svěřencům gratulujeme.