Postupová sezóna – liga se vrací do Heřmanova Městce

15. 6. 2023

Stolně tenisová sezóna 2022/23 je téměř u konce a byla nejúspěšnější v historii klubu. Všechna družstva TJ Jiskra Heřmanův Městec postoupila do vyšší soutěže.

Divize Pardubického kraje – první titul a postup č. 1

Vítězem divize se stal tým TJ Jiskra Heřmanův Městec A v sestavě Dan Volhejn, Vojta Jirout, Jan Černík a Richard Wagner + výpomoc Jan Volhejn a Ondra Charvát. O postupu rozhodl vyšší počet uhraných setů ve vzájemných utkáních proti týmu TJ Sokol Borová B. Přes jednu prohru a dvě remízy ve venkovních utkáních udrželi kluci domácí neporazitelnost i první místo v tabulce a postoupili do 3. ligy.

KSA Pardubického kraje – druhý titul a postup č. 2

Vítězem druhé nejvyšší krajské soutěže se stala TJ Jiskra Heřmanův Městec B a postupuje do Divize PK. V sestavě Ondra Charvát, Jan Volhejn, Jarda Charvát, Dušan Buchal, Mark Wagner a Jan Kachlík družstvo 21krát zvítězilo a jednou remizovalo.

Okresní přebor 1. třídy – postup č. 3

Družstvo C se celou sezónu potýkalo se zraněními a nastupovalo často v kombinované sestavě i s mládežníky. Za družstvo C nastoupilo celkem 10 hráčů. Obsadili velice dobré 3. místo a nakonec získalo právo postupu do krajské soutěže.

Okresní přebor 3. třídy – třetí titul a postup č. 4

S bilancí 15 vítězství a jedné remízy D družstvo jednoznačně zvítězilo. Ve druhé polovině sezóny v základu nastupovali dva mladíci ročníku 2008 Jirka Rulík a Lukáš Hübner. Družstvo zajistilo postup a splnilo celosezonní cíl.

Krajské přebory družstev U19 – čtvrtý titul a postup č. 5

Na krajské přebory mládeže do 19 ti let jsme vyslali dvě tříčlenná družstva a kluci bezpečně zvítězili a obsadili první dvě místa a postoupili na MČR družstev v nejvyšší mládežnické kategorii.

Mládež

Účastnili jsme se republikových a krajských turnajů mládeže v mládežnických kategoriích. Na republikové úrovni v jednotlivcích vybojoval pódiové umístění na turnaji U17 Vojta Jirout, když obsadil 3. místo. Z krajských turnajů jsme si přivezli mnoho pódiových umístění a v celkovém pořadí turnajů mládeže U17 + U19 zvítězil Jan Černík a druhý byl Mark Wagner.

Závěrem

Pokračujeme v tréninku přípravky ve věku 7-10 let a děkujeme za podporu TJ Jiskra HM v čele s Jitkou Holasovou. Díky této podpoře můžeme trénovat a účastnit se turnajů po celé republice. V příští sezóně budeme Heřmanův Městec reprezentovat na okresní, krajské i republikové úrovni v kategorii mládeže i dospělých.