Velký úspěch na MČR

30. 6. 2023

Koncem května se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR družstev hráčů do 19-ti let a TJ Jiskra Heřmanův Městec byla vidět.

MČR U19 Ostrava

V Ostravě se 27.5. sešlo 16 družstev z celé České republiky. A sestava Dan Volhejn, Vojta Jirout a Jan Černík se rozhodně neztratila. Po vítězství na Sokolem Čechovice narazili ve čtvrtfinále na pozdější vítěze HB Ostrov Havlíčkův Brod. Zde přišla jediná porážka. Poté kluci porazili Kotlářku Praha B a Apollo Ústí na Labem a radovali se z vynikajícího 5. místa.

Jedná se o největší úspěch stolních tenistů Heřmanova Městce v historii. Před námi skončily pouze Havlíčkův Brod, Havířov, Kotlářka Praha a KST Ostrava – jedná se o nesrovnatelně vetší oddíly, které v dospělé kategorii hrají extraligové soutěže s profesionálními hráči většinou posbíranými z celé ČR. Kluci ukázali, že i na malém městě s odchovanci je možné se s těmito oddíly porovnávat, pokud se do hry zapojí týmový duch a bojovnost. A za to jim patří velké poděkování.

GP Ústí nad Orlicí

Hned pět hráčů mezi prvními osmi z celkově 56-ti startujících. To je výsledek 5-ti dílného seriálu turnajů každoročně pořádaného v Ústi nad Orlicí. Celkově zvítězil Honza Černík před Vojtou Jiroutem.

Poděkování

Na závěr bychom chtěli poděkovat TJ Jiskře HM za nové dresy, které nám přinesly štěstí a hned i skvělá umístění.